Být či nebýt (na LinkedIn)?

To je oč tu běží!

Ano, o to opravdu jde. Význam LinkedIn při hledání práce roste neuvěřitelným tempem. Je už jen otázkou několika měsíců, kdy i u nás bude platit – nejsi na LinkedIn – tak neexistuješ….

Procento personalistů, kteří hledají kandidáty primárně na LinkedIn (nezveřejňují inzeráty na pracovních portálech a aktivně oslovují kandidáty podle profilů na LinkedIn, rapidně roste.

Většina personalistů si dnes vedle životopisů, při výběru prochází i profily kandidátů – na LinkedIn.

Profil na LinkedIn začíná být nejen podpůrným, ale už i rozhodujícím faktorem pro rozhodnutí o pozvání nebo nepozvání kandidáta na pohovor.

Takže odpověď je jasná: Buďte IN! Buďte na LinkedIn!!!

 

Stáhněte si ebook

Jenže – jenom být tam nestačí. Důležité je mít na LinkedIn kvalitní profil, který vám bude sloužit. Který vás bude minimálně reprezentovat a ideálně prodávat!

95 % českých a slovenských profilů na LinkedIn nedělá ani jedno.

Velkou část tvoří profily, kterým já říkám „telegrafické“.
To jsou profily, kde se o jejich majiteli dozvíte tak maximálně to, že od do pracoval na nějaké pozici a pro nějakou firmu. Vypovídací hodnota pro personalistu = 0. Hodnota pro budování kontaktů, pro obchod a kariéru = 0. Takový profil je úplně zbytečný. Jen zabírá zbytečně místo v kyberprostoru.

Na druhé straně spektra jsou profily „encyklopedické“.
Ty obsahují dlouhatánské bloky textu, ve kterých se těžko orientuje a které se nechtějí nikomu číst.  Asi jejich autoři chtěli napsat román a spletli si místo… 🙂 Jak personalista ty kvanta textu uvidí, zmizí rychle pryč…

Třetí kategorií jsou profily takzvané „statistické“.
Tady už je možné se něco dozvědět! Kromě toho, že se dozvíme kdy a kde dotyčný pracoval, je zde také několik odrážek, kde je uvedeno, jakou měl náplň práce. Říkáte si, že tenhle profil už má pro personalistu a další zainteresované nějakou vypovídací hodnotu? Zklamu vás. Ani ne.

Když personalista hledá třeba manažera obchodního týmu, tak se podívá na profily lidí, kteří mají v titulku tuhle nebo podobnou pozici uvedenou. Co myslíte, jak moc se bude lišit náplň práce, kterou v jejich profilech najde? Vůbec. Všichni totiž vedli tým (různě velký, pravda), byli zodpovědní za plnění cílů, vedli porady a koučovali obchodníky v terénu. Hm, koho si vybrat? Těžká otázka…

Takže jak má takový profil vlastně vypadat?

Kvalitní profil přitáhne pozornost personalistů jako magnet. A protože takových je jako šafránu, tak svítí mezi těmi ostatními jako halogen. Nedá se prostě přehlédnout…

Takový profil:
1. Je stručný a přehledný
2. Vypráví váš příběh – kdo jste, co znáte a co umíte. Co chcete dělat a proč
3. Prodává vás a vaši hodnotu. Kdo ho čte, ví okamžitě, jestli můžete být na dané pozici přínosem
4. Mluví o vašich výsledcích a úspěších
5. Zdobí ho kvalitní profesionální fotografie, na které se tváříte mile:-)

Hezký den a těším se na vás na LinkedIn! Navažte se mnou spojení!
Můj LinkedIn profil je TADY >>>

Jana Bártíková

 

Jste na LinkedIn? A je váš profil spíš telegrafický, encyklopedický anebo statistický? Napište mi o tom do komentářů!

Jana Bártíková
Obchodu se věnuji celý život. Už v roce 1991 jsem nastoupila na svou první manažerskou pozici. Od té doby jsem pro různé firmy a značky pracovala na zvyšování obratu a podílu na trhu. Ať to bylo v roli provozní ředitelky řetězce Rossmann, na pozici ředitelky českého zastoupení estonské módní značky či Sales Managerky značky Dior pro český a slovenský trh. Jako lektorka jsem vytvořila a realizovala vzdělávací program pro celý obchodní tým Kofoly, který vedl k restartu obchodní strategie a získání 2. pozice na trhu. Od roku 2013 podnikám a LinkedIn se stal hlavním zdrojem mých zákazníků. Generuje mi 90 % mých prodejů, objednávek a zakázek. Z toho 90 % poptávek přichází z LinkedIn za mnou... Už od roku 2015 učím firmy a podnikatele jak získávat nové zákazníky a klienty díky LinkedIn. Mými kurzy o LinkedIn už prošlo více než 3 000 účastníků.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..